Wrocław 2011

O czym pamiętać przy dobieraniu drewna do domu?

2015-02-04 | Anna J.

frazy kluczowe:

W każdym domu są pewne drewniane elementy. Chociaż w ostatnich latach drewniane okna i drzwi były zastępowane przez plastikowe okna i metalowe drzwi pokryte ewentualnie drewnopodobnymi okleinami, to moda na drewniane elementy tego typu znowu powraca.

Okna drewniane mają wiele zalet w porównaniu z oknami ze sztucznego tworzywa. Przede wszystkim są w stu procentach naturalne, a więc nieszkodliwe. Wyglądają również o wiele bardziej stylowo, zwłaszcza, jeżeli są dopasowane kolorem i kształtem do wnętrza. Nie jest też prawdą, że są one mniej szczelne niż plastikowe, metody dzisiejszej produkcji pozwalają bowiem na osiągnięcie najwyższej jakości.  Prawdą jest jednak, że renowacja okien drewnianych musi być przeprowadzana co kilka lat. W tym celu najlepiej jest wynająć do tego specjalną firmę, jak chociażby Artel (http://www.artel-art.pl/okna/) . Jeżeli zdecydujemy się na renowację samemu, warto używać wysokiej jakości środków konserwujących, aby renowacja wystarczyła na dłużej.

Także drzwi drewniane są dobrym rozwiązaniem dla domu. Najlepiej zamówić takie drzwi u stolarza, aby mieć pewność,  że będą dobrze dopasowane i odpowiadały naszym gustom. Trzeba jednak tutaj zwrócić uwagę, aby miały one zabezpieczenia antywłamaniowe, byśmy mogli czuć się bezpiecznie we własnym domu. Dużą popularnością cieszą się ostatnio również podłogi drewniane. Nie ma żadnego niebezpieczeństwa, że mogą być one w jakikolwiek sposób toksyczne. Lepiej jednak nie montować ich w miejscach, które są narażone na działanie ognia, np. przy kominku.

Również podłogę trzeba co jakiś czas konserwować.  Jeżeli chcemy znaleźć firmę zajmującą się montowaniem drewnianych elementów mieszkań fachowo, najłatwiej w tym celu skorzystać z możliwości Internetu. Można w tym celu wpisać w przeglądarkę internetową słowa „schody drewniane Wrocław” lub „okna drewniane Wrocław”.

W Internecie można też znaleźć wiele przykładów na to, jak drewniane okna i podłogi mogą sprawić, że wnętrze stanie się rzeczywiście stylowe i będzie zachwycać swoją wyjątkowością. Warto o tym pamiętać przy remoncie lub budowie swojego domu.