Wrocław 2011

Centrum edukacyjne - pomoc w jednym miejscu

2015-11-10 | Irga

frazy kluczowe: szkolenia, szkoła, wykształcenie, kursy

Rynek pracy nie rysuje się dziś w różowych barwach. Ani matura, ani studia nie wystarczą do znalezienia dobrze płatnej pracy. Od absolwentów wyższych uczelni oczekuje się znajomości kilku języków obcych i umiejętności z wielu dziedzin. Jak jednak sprostać tym wymaganiom? W tym celu musimy inwestować w nasze dzieci od najmłodszych lat.

Dlaczego nie szkoła?

Państwowa szkoła nie jest niestety placówką, która jest w stanie dobrze przygotować nasze dzieci do rozwijania swoich talentów i umiejętności. Przepełnione klasy sprawiają, że nauczyciel musi mocno uśrednić poziom nauczania. Cierpią na tym zarówno najsłabsi uczniowie, którzy do tego poziomu nie mogą dosięgnąć, jak również ci najzdolniejsi, którzy na lekcjach zaczynają się nudzić.

Jak rozwiązać ten problem?

Z tego względu coraz więcej rodziców decyduje się na korepetycje i kursy uzupełniające dla dzieci. Nie zawsze jest to tylko jeden przedmiot. Wożenie dziecka od korepetytora do korepetytora po całym mieście zajmuje mnóstwo czasu. A gdyby tak zebrać wszystkie zajęcia w jednym miejscu? Taki cel stawia sobie właśnie centrum edukacyjne. W dużych miastach znajdziemy ich na pęczki, ale wraz ze świadomością rodziców coraz więcej takich placówek powstaje w małych miejscowościach. W takim centrum możemy umówić się na kursy do gimnazjum, liceum, czy do matury z różnych przedmiotów i w zależności od poziomu zaawansowania. Grupy składają się maksymalnie z kilku osób. Oferowane są również zajęcia indywidualne. Przychodząc do centrum edukacyjnego możemy skorzystać z oferty starannie wybranych korepetytorów z różnych przedmiotów, zamiast krążyć po mieście.
Dziś nikt nie ma już chyba wątpliwości, że w nasze dzieci należy inwestować. Dobrze jednak przy tej inwestycji oszczędzić na kosztach paliwa.